Toyota AdBlue™ Preparat oczyszczający spaliny
data dodania: 2016-11-09, kategoria: Serwis Mechaniczny

Dla Toyoty przyjemność z jazdy jest tak samo ważna jak ochrona środowiska naturalnego. Nasze najnowsze silniki Diesla, napędzające takie modele, jak np. Toyota Hilux i Land Cruiser, spełniają rygorystyczne normy Euro 6. Zastosowanie w nich preparatu AdBlueTM zmniejsza ilość emitowanych tlenków azotu, zachowując bezproblemową eksploatację auta.


Co to jest AdBlue™?

AdBlue™ to płynny środek, który reaguje z tlenkami azotu obecnymi w spalinach samochodów z silnikami Diesla i rozkłada je na azot i parę wodną, znacząco redukując emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Czy AdBlue™ dolewa się do paliwa?

Nie, AdBlue™ wlewa się do specjalnego zbiornika, który posiada osobny wlew.

Czy AdBlue™ jest substancją niebezpieczną?

AdBlue™ to wodny roztwór mocznika, który nie jest substancją niebezpieczną.

Co stanie się, gdy zapas AdBlue™ w zbiorniku wyczerpie się?

W autach wyposażonych w instalację AdBlue™ obecność tego preparatu jest niezbędna do jazdy. Ważne jest, by pamiętać o jego uzupełnianiu, ponieważ jego brak uniemożliwia uruchomienie silnika.
Twoje auto kilkukrotnie poinformuje Cię o konieczności uzupełnienia preparatu, zanim osiągnie on minimalny poziom.

Czy AdBlue™ ma wpływ na osiągi auta i jego spalanie?

Nie ma żadnego wpływu. AdBlue™ jedynie zmniejsza ilość zanieczyszczeń emitowanych przez Twoje auto z silnikiem Diesla.

Czy mogę samodzielnie uzupełnić AdBlue™ w samochodzie?

Własnoręczne uzupełnienie AdBlue™ jest możliwe, ale Toyota rekomenduje wizytę w autoryzowanym serwisie. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Autoryzowany Serwis Toyoty.

masz pytania? chętnie pomożemy :)

Aneta Fotek

Asystentka Działu Serwisu

aneta.fotek@toyota-bielany.pl 22 832 33 33 wew. 222 662 359 459

Rafał Krysa

Doradca Serwisowy

rafal.krysa@toyota-bielany.pl 22 832 33 33 wew. 226 698 963 369
Nasi Klienci i Rekomendacje

Współpracę z Toyotą Bielany zaczęliśmy od działu serwisu - od kilku lat serwisujemy tu naszą rodzinną Toyotę Avensis. W tym roku zdecydowaliśmy o zakupie kolejnego auta - początkowo myśleliśmy o aucie używanym dlatego udaliśmy się do komisu. Obsługę oceniam w samych pozytywach :) Cieszy, że doradca na prawdę nas słuchał i starał się odpowiedzieć na nasze potrzeby. W ten sposób trafiliśmy do samochodów nowych i finalnie wyjechaliśmy z salonu nowym Yarisem z oferty wyprzedażowej. Miłym dodatkiem była pomysłowa akcja “500 zł na dziecko”. Otrzymany kupon zrealizowaliśmy od razu i chyba pierwszy raz wybieraliśmy fotelik pod kolor auta :) Polecam Toyotę Bielany, na pewno niedługo się spotkamy kiedy przyjedziemy na pierwszy przegląd nowym Yarisem.
 

Artur Ch.
doradca: Dariusz Szymaniak

Mimo tego, że na przestrzeni ostatnich lat mieszkałam na dolnym mokotowie i sadybie cały czas wracam serwisować swoje auto do Toyoty Bielany. Jestem bardzo zadowolona z obsługi - pana Dariusza i pana Huberta. Są profesjonalni, kulturalni i punktualni. Jeżdżę już 3cią Toyotą z Toyoty Bielany.

Maria D.
doradca: Dariusz Szymaniak

Na Bielanach serwisuję swoją Toyotę Corollę, serwis jest sprawny i szybki, a obsługa kompetentna i przyjazna. Przestrzegane są terminy przyjęcia i wydawania samochodu. Jakość na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście polecam.

Marek B.
doradca: Rafał Wójcik
Tu powinna znajdować się mapa.