Zima w serwisie Toyota Bielany
data dodania: 2016-10-12, kategoria: Serwis Mechaniczny

Serwis Toyoty inspiruje do jazdy.

Na zimę przygotowaliśmy wiele nowych promocji i kontynuujemy te dotychczasowe.
Jest to najlepszy czas by sprawdzić auto przed zimą i przygotować je na codzienną eksploatacje, lub dłuższy wyjazd w góry.

Dzień jest krótki a drogi śliskie. Pozwól Nam zaopiekować się Twoim samochodem, bo Twoje bezpieczeństwo jest dla Nas najważniejsze.


Widzę i jestem widziany

Bądź zawsze widoczny na drodze! Skontroluj stan żarówek w oświetleniu Twojego auta i, w razie konieczności, wymień je na nowe. Jeśli klosze reflektorów są matowe i porysowane od uderzeń kamieni, skorzystaj z usługi polerowania, co poprawi ich przejrzystość. Przy okazji wizyty w serwisie Toyoty zapytaj Dilera o żarówki specjalne Optiblue i Optibright.


Jeśli Toyota wyposażona jest w reflektory ksenonowe, bardziej trwałe i oszczędne od reflektorów halogenowych, to po kilku latach eksploatacji warto skontrolować ich pracę. Jeśli zaobserwujesz, że barwa światła emitowanego przez reflektor ksenonowy stopniowo zmienia się (z niebieskiej na fioletową), sugerujemy udać się do warsztatu samochodowego, by to skontrolować i, w razie potrzeby, wymienić palniki ksenonowe.

Wymień dywaniki

Zimą zalecamy wymianę dywaników welurowych na dywaniki gumowe, które nie magazynują wody i nie powodują parowania szyb.

Oryginalne dywaniki Toyoty są wykonane z trwałej gumy o wysokiej jakości. Wyposażono je w specjalny rowek o odpowiedniej wysokości. Specjalna konstrukcja dywanika kierowcy utrzymuje go w prawidłowej pozycji.

Wycieraczki i płyn do spryskiwaczy

Zimą powinniśmy zadbać o nienaganny stan wycieraczek. Jeżeli w trakcie pracy przeskakują na szybie, wydają nieprzyjemne dźwięki, a ich gumowe elementy noszą ślady uszkodzenia, to najwyższy czas na ich wymianę.

Wymień filtr klimatyzacji

Po upalnym lecie sprawdźmy układ klimatyzacji i wymieńmy filtr kabinowy. Zapchany filtr nie będzie działał prawidłowo, szyby w naszym aucie będą stale parować i komfort jazdy zdecydowanie się obniży.  

Korzystając z usług serwisu, pamiętajmy o wymianie płynu chłodzącego, sprawdzeniu przewodów, pasków itp. Przy okazji wizyty specjaliści z Toyoty sprawdzą układ hamulcowy, w tym zmierzą grubość tarcz i klocków oraz, w razie potrzeby, dokonają wymiany potrzebnych elementów.

Zadbaj o akumulator

Pierwsze przymrozki to wyzwanie dla kilkuletnich akumulatorów samochodowych, które w takich warunkach mogą sprawiać kłopoty z rozruchem.
W tym przypadku sugerujemy wizytę w Autoryzowanym Serwisie Toyoty, który skontroluje parametry akumulatora. Jeśli zaistnieje konieczność jego wymiany, proponujemy oryginalne akumulatory Toyoty – idealnie dopasowane do konkretnego modelu Toyoty, bezobsługowe oraz objęte 3-letnią gwarancją producenta.

Pamiętaj o oponach

Odwiedzając serwis późną jesienią, warto od razu wymienić opony na zimowe. Zmieńmy je jeszcze przed pierwszym śniegiem, tak aby uniknąć nagłego ataku zimy.
Szerokiej drogi!

masz pytania? chętnie pomożemy :)

Hubert Olszewski

Doradca Serwisowy

hubert.olszewski@toyota-bielany.pl 22 832 33 33 wew. 227 600 518 116

Kamil Szlosser

Kierownik działu Obsługi Posprzedażnej i SKP

kamil.szlosser@toyota-bielany.pl 22 832 33 33 wew. 221
Nasi Klienci i Rekomendacje

Współpracę z Toyotą Bielany zaczęliśmy od działu serwisu - od kilku lat serwisujemy tu naszą rodzinną Toyotę Avensis. W tym roku zdecydowaliśmy o zakupie kolejnego auta - początkowo myśleliśmy o aucie używanym dlatego udaliśmy się do komisu. Obsługę oceniam w samych pozytywach :) Cieszy, że doradca na prawdę nas słuchał i starał się odpowiedzieć na nasze potrzeby. W ten sposób trafiliśmy do samochodów nowych i finalnie wyjechaliśmy z salonu nowym Yarisem z oferty wyprzedażowej. Miłym dodatkiem była pomysłowa akcja “500 zł na dziecko”. Otrzymany kupon zrealizowaliśmy od razu i chyba pierwszy raz wybieraliśmy fotelik pod kolor auta :) Polecam Toyotę Bielany, na pewno niedługo się spotkamy kiedy przyjedziemy na pierwszy przegląd nowym Yarisem.
 

Artur Ch.
doradca: Dariusz Szymaniak

Mimo tego, że na przestrzeni ostatnich lat mieszkałam na dolnym mokotowie i sadybie cały czas wracam serwisować swoje auto do Toyoty Bielany. Jestem bardzo zadowolona z obsługi - pana Dariusza i pana Huberta. Są profesjonalni, kulturalni i punktualni. Jeżdżę już 3cią Toyotą z Toyoty Bielany.

Maria D.
doradca: Dariusz Szymaniak

Na Bielanach serwisuję swoją Toyotę Corollę, serwis jest sprawny i szybki, a obsługa kompetentna i przyjazna. Przestrzegane są terminy przyjęcia i wydawania samochodu. Jakość na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście polecam.

Marek B.
doradca: Rafał Wójcik
Tu powinna znajdować się mapa.